Zabieg jeden po drugim

Źródło: ZWP 3 / 2013
Autor: Christin Bunn, Oemus Media AG


Codzienna praca w gabinecie wymaga poświęcenia znaczącej ilości czasu na czynności związane z higieną końcówek stomatologicznych. W końcu zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu są najważniejsze. Rezultatem przestrzegania przepisów, dyrektyw i zaleceń dotyczących higieny jest fakt, iż zatwierdzone procedury sterylizacji i dezynfekcji termicznej w coraz większym stopniu stają się standardem w gabinetach stomatologicznych..


Niestety sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej jeśli mówimy o przygotowaniu końcówek do sterylizacji. Proces ten w większości gabinetów wykonywany jest manualnie. W tym przypadku nowa Assistina W&H jest doskonałym rozwiązaniem. Jej poprzedni model może pochwalić się ogromnym ponad 20 letnim doświadczeniem, które zostało wykorzystane w proces projektowania nowej Assistiny. Nowy model pozwala na jednoczesną konserwację trzech końcówek co sprawia, iż urządzenie jest bardziej skuteczne i ekonomiczne.

Czyszczenie końcówek w Assistinie 3x3

Małe urządzenie, ogromne efekty

Nowa Assistina 3x3 czyści i konserwuje trzy końcówki jednocześnie. Cały cykl składa się z następujących po sobie trzech etapów.

Automatyczny proces czyszczenia i konserwacji rozpoczyna się po włożeniu końcówek do urządzenia
i naciśnięciu przycisku startu. Pierwszym etapem jest czyszczenie wewnętrzne (1).W etapie tym kanały sprayowe i elementy ruchome są myte specjalnym płynem myjącym. Ma to wpływ na właściwe funkcjonowanie końcówek jak również przedłuża ich żywotność.

Pozostałości płynu myjącego usuwane są przy pomocy sprężonego powietrza (2).

W kolejnym etapie płyn myjący rozprowadzany jest na zewnętrznej powierzchni końcówek i po krótkim czasie usuwany jest przy użyciu sprężonego powietrza. Perfekcyjna konserwacja (3) to ostatni etap kończący właściwe przygotowanie końcówek do sterylizacji.

Kompletny proces w skrócie

"Czas to pieniądz" – to powiedzenie ma również zastosowanie w gabinetach stomatologicznych. Nowe urządzenie Assistina czyści i konserwuje trzy końcówki jednocześnie w czasie 6 minut. Sprawia to, iż personel może ten czas poświęcić pacjentom, a dodatkowo koszty zużycia płynów eksploatacyjnych są zdecydowanie mniejsze. Alternatywą dla automatycznej metody konserwacji jest manualna konserwacja olejem w sprayu. Wadą tej metody jest duże zużycie oleju, który pozostaje w końcówkach i może powodować zanieczyszczenie miejsca pracy. W przeciwieństwie do tej metody, Assistina jest prosta w obsłudze, a jej działanie jest automatyczne, bezpieczne i redukuje zużycie płynów eksploatacyjnych. Wszystko to sprawia, iż inwestycja w Assistinę zwraca się bardzo szybko. Regularne czyszczenie
i konserwacja w Assistinie zdecydowanie obniża koszty napraw i przedłuża żywotność końcówek. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna, co oznacza, iż nie musimy poświęcać czasu na szkolenie z zakresu użycia.

Wnioski

Assistina to niezwykle wydajny i inteligentny sposób czyszczenia i konserwacji końcówek stomatologicznych. Nowoczesny desinge sprawia, iż będzie pasowała do każdego gabinetu stomatologicznego, zaś intuicyjna i prosta obsługa czyni urządzenie przyjazne w użytkowaniu.

Assistina 3 x 3 przycisk startu
Użytkowanie jest niezwykle proste - program rozpoczyna się zaraz po naciśnięciu przycisku startu.
Assistina 3x3
Z urządzeniem Assistina 3x3 czyścimy i konserwujemy do trzech końcówek jednocześnie.