Niski poziom inwazyjności w chirurgii
jamy ustnej i implantologii

Chirurgia jamy ustnej oraz procedury implantologiczne zawsze wywołują stres u pacjenta. W celu zminimalizowania tego czynnika niezbędne są duże umiejętności zawodowe, wysoki poziom wiedzy, niska inwazyjność zabiegów oraz wyspecjalizowany sprzęt. Jednak fundamenty optymalnego leczenia tkwią w technice wykonywanego zabiegu.

Oral surgery and implantological procedures

Źródło: Implantologie Journal 1&2 / 2016
Autorzy: Jenny Hoffmann, Oemus Media AG
Minimalna inwazyjność zabiegu dzięki technicznej precyzji: Tak jak w przypadku lekarzy innych profesji,
implantolodzy i chirurdzy jamy ustnej poza pewną ręką potrzebują również bezustannie poszerzać swoją wiedzę oraz korzystać z niezawodnego sprzętu. Pozwala to zminimalizować uszkodzenia tkanek podczas wykonywanego zabiegu, ale również obniża ryzyko wykonywanej procedury i przyspieszy proces gojenia.Świetny produkt to powodzenie leczenia

W obliczu tych wyzwań rodzinna firma W&H, z ponad 125 letnim doświadczeniem, wspiera stomatologów na całym świecie. Firma z siedzibą w Bürmoos (Austria), produkuje instrumenty dentystyczne i urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę w praktyce i sprawiają, że zabiegi nie są nieprzyjemnym doświadczeniem dla wielu pacjentów. Poza turbinami, prostnicami i kątnicami stomatologicznymi udoskonalanymi na bieżąco, firma W&H oferuje również szereg unitów chirurgicznych, skalerów oraz systemów do higieny i konserwacji instrumentów.

Oprócz jednostek chirurgicznych Piezomed, Implantmed i Elcomed, W & H oferuje również szeroką gamę pił, prostnic
i kątnic specjalnie zaprojektowanych dla implantologii i chirurgii jamy ustnej. Podczas gdy instrumenty te imponują ergonomią, precyzją i elastycznością, cechuje je przede wszystkim sprawności motoryczna i łatwość obsługi. Przejrzysty układ jednostek operacyjnych sprawia, że obsługa ich jest szybka i łatwa dla całego zespołu.


Optymalna podstawa do zabiegów z Piezomed i unitu Implantmed

Piezomed- urządzenie do chirurgii kostnej
Piezomed- urządzenie do chirurgii kostnej

W ostatnich latach technologia ultradźwiękowa poczyniła znaczące postępy jako metoda referencyjna dla minimalizacji inwazyjności zabiegów chirurgicznych. Polega ona na użyciu ultradźwięków wywołujących mikrodrgania o wysokiej częstotliwości w instrumentach chirurgicznych, które pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych cięć. W przeciwieństwie do urządzeń rotacyjnych, używanych w przeszłości, tkanka miękka pozostaje nieuszkodzona.

Urządzenie Piezomed firmy W & H oferuje specjalistom ogromne wsparcie
w gabinecie, poprzez optymalne wykorzystanie zalety tej technologii, a tym samym zapewnia minimalną inwazyjność wykonywanych zabiegów, bez znacznej utraty masy kostnej. Dzięki selektywnej ekstrakcji tkanki kostnej zmniejsza się ryzyko powikłań i przyspiesza pooperacyjną regenerację,
z powodu mniejszego bólu i obrzęku odczuwanego przez pacjenta. Wydajny system chłodzenia w końcówkach Piezomed, wyklucza termomechaniczne uszkodzenie materiału i jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia odczuwanego bólu.

Prawidłowe stosowanie 24 instrumentów chirurgicznych Piezomed, zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa: Urządzenie automatycznie wykrywa typ stosowanej końcówki i przypisuje go do właściwej klasy mocy. Poszczególne parametry pracy w wykrytej grupie można także regulować ręcznie. Piezomed każdorazowo zachowuje parametry ostatniego stosowanego ustawienia,
a także oferuje trzy tryby pracy: "Power", "Smooth" i "Basic", które dostosowują pracę instrumentu do nacisku.


Automatyczny system wykrywania instrumentu

Prawidłowe stosowanie 24 instrumentów chirurgicznych Piezomed, zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa: Urządzenie automatycznie wykrywa typ stosowanej końcówki i przypisuje go do właściwej klasy mocy.

Poszczególne parametry pracy w wykrytej grupie można także regulować ręcznie. Piezomed każdorazowo zachowuje parametry ostatniego stosowanego ustawienia, a także oferuje trzy tryby pracy: "Power", "Smooth"
i "Basic", które dostosowują pracę instrumentu do nacisku.
.

Optimal basis for treatment with Implantmed
Urządzenie chirurgiczne Implantmed

Inteligentny system operacyjny ułatwiający procedurę zabiegu

Urządzenie chirurgiczne Implantmed firmy W & H oferuje zupełnie nowy poziom komfortu użytkowania. Zakres dostępnych programów umożliwia zdefiniowanie skomplikowanych protokołów chirurgicznych. Wstępnie zaprogramowane pozycje mogą być wybierane w trakcie zabiegu za pomocą łatwych w obsłudze przycisków na panelu sterowania lub przy użyciu sterownika nożnego. Ułatwia to przebieg pracy i oszczędza czas. Duży, podświetlany wyświetlacz pokazuje zarówno prędkość jak i tryb pracy. Specjalny program dedykowany do gwintowania kości sprawia, że cały proces, okazuje się być jeszcze prostszym: funkcja gwintowania maszynowego, jest przydatna podczas gwintowania lub wkręcania implantu w twardą kość. Zapobiega kompresji kości podczas wkręcania implantu.


Mikrosilnik o dużej mocy i precyzyjnym ustawieniu momentu obrotowego.
Moment obrotowy silnika 5,5 Ncm oraz jego zakres prędkości od 300 do 40.000 obr./min. sprawiają, że nawet skomplikowane zabiegi nie sprawiają trudności. Zakres momentu obrotowego od 5 do 70 Ncm umożliwia dokładne ustawienie żądanej wartości momentu czyniąc zabieg bezpiecznym. Wraz ze wszystkim dodatkowymi narzędziami, Implantmed firmy W&H stanowi solidną podstawę do leczenia implantologicznego.

Prostnice i kątnice chirurgiczne

Idealne narzędzie dla każdego zadania: Implantmed oferuje szeroką gamę prostnic, kątnic oraz końcówek tnących.

Konstrukcja i funkcje kątnic chirurgicznych W & H również ma znaczący wpływ na zminimalizowanie inwazyjności leczenia oraz optymalizację gojenia operowanego miejsca.

Są one wyposażone w światło mini-LED +, które z doskonałą jakością światła dziennego i wysokim współczynnikiem oddawania barw ponad 90 podkreśla kontrasty w jamie ustnej i w ten sposób poprawia wizualną percepcję. Naturalne odwzorowanie czerwonych barw umożliwia jeszcze szybsze zidentyfikowanie krwawienia dziąseł i wykrycie nieprawidłowości. Ponieważ mini-LED + napędzana jest przez generator zintegrowany w urządzeniu, światło jest niezależne od zasilania. Wysokiej jakości stal nierdzewna i odporna na zarysowania powłoka sprawiają, że instrumenty są mocne i solidne. Wszystkie prostnice i kątnice firmy W&H mogą być rozłożone na mniejsze części bez konieczności użycia narzędzi, w celu oczyszczenia, sterylizacji oraz konserwacji.

Straight, contra-angle and saw handpieces
Prostnice, kątnice i prostnice do cięcia

Ergonomiczna budowa prostnic i kątnic pozwala na zminimalizowanie poziomu zmęczenia podczas pracy, Doskonale zrównoważony ciężar kątnicy oraz silnika pozwala na wykonywanie wszystkich ruchów z najwyższą precyzją, nawet
w przypadku bardzo skomplikowanych procedur.Dostępne są klipsy lewo i prawostronne. Oznacza to, że po raz pierwszy chłodzenie może być dopasowane do indywidualnych wymagań. Firma W & H opracowała również specjalne końcówki dla osteotomii korekcyjnej i pobierania bloczków kości.

Nowa kątnica WS-91 L G z główką 45° po raz pierwszy łączy zalety prostnicy
i kątnicy oferując dentystom szczególną elastyczność. Jest to wyjątkowo pomocne przy chirurgicznym usuwaniu zębów mądrości, precyzyjnej separacji zębów oraz resekcji wierzchołków.
W zależności od zastosowanego mikrosilnika, przełożenie 1:2.7 umożliwia osiągnięcie prędkości obrotowej instrumentu obrotowego nawet
do 125.000 obr./min.

The 45° contra-angle handpieces offer the dentist particular flexibility.
Kątnica chirurgiczna z główką 45°