Nowe instrumenty chirurgiczne W&H

Szerszy dostęp do pola operacyjnego

Praca końcówkami chirurgicznymi w odcinku tylno-bocznym napotyka ograniczenia anatomiczne – np. podczas ekstrakcji trzecich trzonowców policzek utrudnia dostęp prostnicą, a podejście kątnicą ogranicza drugi trzonowiec. Nowe instrumenty chirurgiczne W&H oferują rozwiązanie tego problemu, nawet w tak wymagających zabiegach jak chirurgiczne sekcjonowanie zębów wielokorzeniowych.
Kątnice WS-91 i WS-91 LG stanowią unikalne połączenie zalet kątnicy i prostnicy chirurgicznej (Zdj. 1). Powiększony kąt pomiędzy uchwytem a główką kątnicy do 45° znacznie ułatwia dostęp do pola operacyjnego zarówno do strony policzkowej jak i okluzyjnej (Zdj. 4). W efekcie radykalnie poprawia się komfort pracy np. podczas ekstrakcji zębów zatrzymanych, a poszerzone pole widzenia dodatkowo czyni zabieg bezpieczniejszym (Zdj. 6 i 7). „Wystarczy, że przekręcę nieznacznie główkę kątnicy i już mogę pracować niezwykle szybko i bezpiecznie w okolicy zębów trzonowych. Zalety nowych kątnic W&H mają szansę pogodzić zwolenników używania prostnic z lekarzami preferującymi kątnice ” Dr. Mario Kriste (Zdj. 2-5).

Moc i bezpieczeństwo

Nowe kątnice WS 91 i WS 91 LG charakteryzują się niezwykłą mocą. Przełożenie 1:2,7 pozwala uzyskać prędkość do 135 000 obrotów na minutę. Kluczowym parametrem jest jednak uzyskiwana moc – powyżej 2 Ncm efektywnego momentu obrotowego na pracującej części wiertła. Takie parametry czynią kątnice chirurgiczne W&H trzykrotnie bardziej wydajnymi od standardowych kątnic używanych na mikrosilnikach w unitach stomatologicznych.

Zewnętrzny potrójny spray gwarantuje efektywne chłodzenie wiertła i opracowywanej okolicy sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Podobnie jak w innych kątnicach W&H, ich odporna na zarysowania powierzchnia pozwala na łatwe oczyszczanie. Możliwość demontażu kątnicy bez użycia dodatkowych narzędzia, dodatkowo ułatwia kompleksowe przygotowanie końcówki do sterylizacji.

Kątnica chirurgiczna z główką 45°

Resekcja wierzchołka to jeszcze jedno wskazanie do zastosowania kątnic WS-91 i WS-91 LG. Specjalnie zaprojektowany kształt zapewnia doskonałą widoczność podczas zabiegów w okolicy trzonowców w szczęce, a także poprawia jakość pracy u pacjentów z mikrostomią. Zastosowane w WS-91 LG oświetlenie miniLED+ dodatkowo doświetla pole zabiegowe światłem o jakości nieporównywalnie lepszej, od uzyskiwanego przy pomocy światłowodu.
„W nowych kątnicach chirurgicznych W&H udało się uzyskać równowagę korzyści płynących ze stosowania kątnic i prostnic chirurgicznych. W mojej opinii są naprawdę niezwykłym osiągnieciem technologicznym. Wprowadzenie ich do mojej praktyki poszerzyło paletę dostępnych możliwości w wykonywanych na co dzień zabiegach".

W&H WS-91 L G
Zdj. 1: WS-91 L G
Kątnica chirurgiczna W&H
Zdj. 2: W tradycyjnej kątnicy kąt zagięcia powoduje utrudniony dostęp do leczonego miejsca
Prostnica chirurgiczna W&H
Zdj. 3: W tradycyjnej prostnicy dostęp do leczonego miejsca jest utrudniony przez policzek
Kątnica chirurgiczna W&H z główką 45°
Zdj. 4: Kątnica o kącie 45° umożliwia łatwy dostęp do leczonego miejsca.
Kątnice i prostnice chururgiczne W&H
Zdj. 5: Pozycja prostnicy i kątnicy
Zdj. 6:
Przypadek: Zatrzymany ząb...
Zdj. 7:
... sprawnie usunięty przy użyciu nowej kątnicy