Ogromne ułatwienie w leczeniu małych pacjentów

Źródło: ZWP 6 / 2013
Auor: Christin Bunn, Oemus Media AG


Leczenie dzieci zdecydowanie różni się od leczenia osób dorosłych. Ogromnym wyzwaniem dla dentysty jest zarówno podejście emocjonalne jak również ograniczenia wynikające z anatomii małego pacjenta. Również wielkość instrumentów w niektórych sytuacjach jest istotna. Dlatego też tak mały rozmiar instrumentu wywołuje zdziwienie i czyni wizytę małych pacjentów zdecydowanie przyjemniejszą.


Nawet najmłodsi pacjenci są narażeni na próchnicę oraz inne schorzenia. Dodatkowo mają oni szczególne wymagania jeśli chodzi o wizyty u dentysty. Wymagają nie tylko profesjonalnej opieki medycznej, ale przede wszystkim doskonałego podejścia, empatii i cierpliwości. Jeśli pewnego dnia konieczne okaże się borowanie, dziecko stanie w obliczu szczególnie sterującej sytuacji. Ostatecznie, dentysta będzie musiał pracować w ustach małego pacjenta, które oczywiście są bardzo małe, wieloma instrumentami. Ponad to instrumenty te w oczach dziecka wydają się być znacznie większe niż są w rzeczywistości. Wszystko to sprawia, iż sytuacja jest niezbyt przyjemna w porównaniu do pierwszej wizyty.

Synea Vision TK-94 L
TK-94 mikroturbina z nowej serii W&H Synea Vision.

W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest praca mniejszymi instrumentami, które stanowią integralna część oferty przeznaczonej do leczenia dzieci. W&H wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przedstawiło nowe rozwiązanie w postaci mikroturbiny TK-94 . Jest to instrument stanowiący część nowej serii Synea Vision, specjalnie przeznaczony do minimalnie inwazyjnych zastosowań w stomatologii dziecięcej.

Mikroturbina charakteryzuje się bardzo małą główką zaledwie 9 milimetrową, która wraz z wiertłem (16 mm) ma 17,2 mm długości. Pozwala na pracę bez nadmiernych uszkodzeń oraz na precyzyjną pracę w trudno dostępnych miejscach. Zredukowanie rozmiaru główki powoduje zarówno lepszą widoczność leczonego miejsca, jak również optymalną kontrolę instrumentu.

Problem głośności pracy instrumentów, szczególnie w leczeniu dzieci, jest znany i od zawsze podkreślany przez dentystów. Nowa mikroturbina W&H, mimo mocy 12 WAT, jest nadal niezwykle cicha co sprawia, iż proces leczenia przebiega planowo. Dodatkową zaletą małego rozmiaru instrumentu jest fakt, iż mikroturbina nie dotyka sąsiednich zębów, co może powodować nieprzyjemne odczucia u małych pacjentów.

Dodatkowe zalety w skrócie

Nowa mikroturbina TK-94 będąca połączeniem doskonałego wyglądu z optymalną efektywnością oferuje znaczące korzyści zarówno dla dentysty jak i pacjentów, dla dzieci oraz dorosłych. Jednocześnie, mikroturbina mimo niewielkiego rozmiaru, zachwyca cechami charakterystycznymi dla serii Synea Vision. Zapewnia perfekcyjne oświetlenie pola zabiegowego dzięki oświetleniu, które wykorzystuje innowacyjną technologię LED. Pięciodrożny spray gwarantuje optymalne chłodzenie, podczas gdy ceramiczne łożyska zapewniają bardzo cichą pracę i wydłużony okres użytkowania.


Synea Vision TK-94 L

Podkreślenia wymaga również fakt posiadania specjalnej powłoki odpornej na zarysowania. Zapewnia ona wysoką odporność zewnętrznych części instrumentów na wszelki zarysowania powstałe podczas codziennej pracy. Pozwala to na zachowanie jak najdłużej doskonałego wyglądu turbiny. Oprócz mikroturbiny TK-94 W&H oferuje również pozostałe trzy turbiny z serii Synea Vision, które zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami dentystów. TK-100 turbina o niespotykanej mocy przeznaczona do usuwania koron i mostów, natomiast pozostałe dwie TK-97 i TK-98 charakteryzują się wysoką mocą i niskim poziomem hałasu. Te wszystkie trzy modele oferują bezcieniowe oświetlenie pola pracy dzięki unikalnemu na skalę światową systemowi oświetlenia Penta LED+. Takie wyposażenie gabinetu sprawia, iż wizyta w nim będzie przyjemna zarówno dla dentysty jak i dużych oraz małych pacjentów.