back to overview
Login
Nowości W&H

Pełen zakres zastosowań w chirurgii jamy ustnej

Po raz pierwszy W&H dostarcza rozwiązania niezbędne do minimalnie inwazyjnej chirurgii jamy ustnej. Dzięki nowemu modułowi Piezomed do implantmed Plus firma wkracza na nowy grunt: implantologia i chirurgia piezoelektryczna są teraz połączone w jednym urządzeniu. Uprości to pracę kliniczną i otworzy nowe perspektywy leczenia.
Andreas Brandstätter, manager produktów do chirurgii jamy ustnej i implantologii, jest pod wrażeniem nowych standardów na rynku.
Rozmawialiśmy z nim o pozycjonowaniu produktu i korzyściach dla użytkowników.

Andreas Brandstätter, manager produktów do chirurgii jamy ustnej i implantologii.
Andreas Brandstätter, manager produktów do chirurgii jamy ustnej i implantologii.

Co sprawia, że nowy moduł Piezomed firmy W&H jest prawdziwym przełomem w chirurgii jamy ustnej?

Andreas Brandstätter: W W&H chcemy przekraczać granice i myśleć nieszablonowo. Z pewnością osiągnęliśmy to w przypadku naszego modułu Piezomed. Podłączenie modułu do Implantmed Plus jest bardzo proste i opłacalne. W rezultacie stworzyliśmy modułowy system, który po raz pierwszy łączy implantologię i piezochirurgię w jednym urządzeniu, tym samym, ułatwiając pracę. Dla mnie oznacza to prawdziwy przełom w chirurgii jamy ustnej, który spełnia wymagania i oczekiwania naszych użytkowników.

Nowy moduł Piezomed – przełom w chirurgii jamy ustnej.
Nowy moduł Piezomed – przełom w chirurgii jamy ustnej.

Jak ważnym urządzeniem jest nowy moduł Piezomed w nowoczesnej chirurgii jamy ustnej?

Andreas Brandstätter: To element całości, który do tej pory był niespotykanym na rynku rozwiązaniem. Nowy moduł Piezomed uzupełnia nasz asortyment i po raz pierwszy łączy implantologię i piezochirurgię w jednym urządzeniu. Dodatkowo zapewnia funkcje pomiaru stabilności implantów i możliwość dokumentacji zabiegu, co czyni nas pierwszym producentem, oferującym urządzenie obejmujące cały proces zabiegu chirurgicznego. Chirurdzy mogą teraz odkryć nowy świat możliwości leczenia.

Nowy moduł Piezomed: to ważny element uzupełniający lukę na rynku.
Nowy moduł Piezomed: to ważny element uzupełniający lukę na rynku.

W jaki sposób portfolio W&H wyróżnia się na tle konkurencji?

Andreas Brandstätter: Mamy pełne spektrum urządzeń do chirurgii jamy ustnej. Wszystkie produkty i ich funkcjonalności są w pełni dostosowane do przebiegu procesu chirurgicznego: Implantmed Plus zapewnia wydajność i bezpieczeństwo procesu implantologicznego, a moduł Piezomed dostarcza chirurgom szczękowym technologię piezoelektryczą W&H. Nasze kątnice chirurgiczne umożliwiają wykonywanie zabiegów z niezrównaną precyzją, a bezprzewodowy sterownik nożny zapewnia większy komfort i swobodę ruchów. Osstell Beacon do pomiaru stabilności implantu zapewnia pewność w ocenie prawidłowego czasu obciążenia implantu. Kompleksowa dokumentacja gwarantuje pełną identyfikowalność. Oznacza to, że oferujemy unikalny system modułowy z idealnie dopasowanymi komponentami, gwarantujący maksymalną wydajność
i niezawodność w codziennej praktyce klinicznej.

Jaką strategię rynkową realizujesz z nowym modułem Piezomed?

Andreas Brandstätter: Chcemy wprowadzić piezochirurgię jako nowy standard chirurgii jamy ustnej w praktyce stomatologicznej i uczynić ją stałym elementem procedur chirurgicznych. Celem jest, aby nasz nowy system modułowy stał się w przyszłości synonimem chirurgii jamy ustnej i implantologii.

Jakie są mocne strony technologii piezoelektrycznej W&H?

Andreas Brandstätter: Przede wszystkim jest łatwa i intuicyjna w obsłudze. Kolejną zaletą techniczną jest opatentowane automatyczne wykrywanie końcówek roboczych. Automatyczne ustawienie parametrów pracy dla dokręconej do rękojeści końcówki roboczej zmniejsza ryzyko przeciążenia instrumentu. Ponad 30 różnych końcówek roboczych zapewnia szerokie możliwości ich zastosowania w różnych dziedzinach stomatologii, nie tylko w chirurgii
i impalntologii. Specjalnie opracowana geometria końcówek typu piła zapewnia wyjątkową wydajność cięcia. Dla przykładu: usuwanie bloków kostnych można przeprowadzić przy niewielkiej utracie tkanki kostnej, co jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym minimalną inwazyjność procedury.
I dodatkowo, specjalnie skonstruowane ujście sprayu w końcówce roboczej perfekcyjnie chłodzi miejsce zabiegu.

Jakie korzyści dla użytkowników ma nowy system modułowy W&H?

Andreas Brandstätter: Oferujemy dwie wersje naszego modułu Piezomed: Piezomed Plus i Piezomed Classic. Niezależnie od tego, czy urządzenie będzie stosowane w stomatologii ogólnej, na przykład, będzie stosowane przy ekstrakcji zębów, czy też będzie intensywne użytkowanie w zabiegach stomatologicznych czy chirurgicznych, obie wersje mają na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu leczenia. Kolejną korzyścią jest standaryzacja działania. Z materiałów zużywalnych do urządzenia wymagana jest jedna sterylna rurka irygacyjna i roztwór soli fizjologicznej, co upraszcza
i optymalizuje obsługę. Ponadto użytkownicy zawsze mają pod ręką odpowiednie urządzenie (silnik implantologiczny/instrument piezochirurgiczny) w kompaktowej i zajmującej niewiele miejsca formie, niezależnie od zastosowania.

Jaka jest Twoja osobista atrakcja nowego produktu?

Andreas Brandstätter: Dzięki naszemu nowemu systemowi modułowemu przesuwamy granice
w chirurgii jamy ustnej. Sposób pracy zmienia się i staje się prostszy, przyczyniając się do rozwoju współczesnej stomatologii. Ponadto oferujemy naszym klientom atrakcyjne cenowo rozwiązanie. Już na etapie opracowywania modułu zwracaliśmy uwagę na koszty produkcji i celowo unikaliśmy stosowania czy powielania wielu komponentów. Dla przykładu dla obu urządzeń – jest jeden ekran dotykowy, jedna pompa, jeden sterownik nożny. Cieszymy się, że mogliśmy przenieść te zredukowane koszty produkcji na naszych klientów – klasyczna sytuacja, w której wszyscy wygrywają.


Jednostka kontrolna (WS-75 L) i moduł (SA-40 L)
Nowy modułowy system W&H upraszcza proces chirurgiczny.

komentarze