Implantmed – przełom w implantologii

Innowacja jest siłą marki: Implantmed. Wysokiej klasy urządzenie W&H jest obecnie synonimem jakości w implantologii dentystycznej. Przejrzysty projekt połączony z techniczną finezją sprawia, że Implantmed to absolutny przełom w grze – zarówno dziś jak i przez ostatnie 20 lat. Na każdym etapie swojego rozwoju aktywnie wspierał nowe metody leczenia przyczyniając się do rozwoju implantologii i zabiegów kończących się sukcesem. Implantmed przez lata - od urządzenia wspierającego do inteligentnego systemu z wyrafinowaną technologią, zyskał markę i uznanie stając się najlepiej sprzedającym się urządzeniem wspierającym Implantologów.

Implantmed – 20 lat pionierskich rozwiązań!
Implantmed – 20 lat pionierskich rozwiązań!

Inspirująca historia - 20 lat pionierskich rozwiązań! I tysiące entuzjastów Implantmedu na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania z W&H gwarantują wydajność i bezpieczeństwo zabiegów, zapewniając lekarzowi możliwość pełnej koncentracji na tym, co najważniejsze, czyli na leczeniu pacjenta.

Możliwość wyboru indywidualnego toku leczenia

Technologia pomiaru stabilności implantów oraz inteligentne rozwiązania w zakresie komunikacji cyfrowej sprawiają, że Implantmed jest obecnie wyjątkowym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Każdy z jego Użytkowników może przystosować urządzenie do swoich własnych wymagań, czy też wymagań zabiegu implantologicznego czyniąc go idealnym partnerem w zmieniających się warunkach klinicznych. Obecne rozwiązanie to niesamowita, postępująca w szybkim tempie ewolucja, która rozpoczęła się od pierwszego urządzenia Implantmed.

Olbrzymi sukces już pierwszego dnia

To był prawdziwy wyścig z czasem. Nowe urządzenie miało zadebiutować na Targach IDS w marcu 2001 roku i termin był ostateczny. Niestety urządzenie nie było całkiem przygotowane na swoją pierwszą publiczną prezentację. Cały zespół W&H z wielkim poświęceniem dokonał ostatnich szlifów i zgodnie z planem na IDS 2001, Implantmed jako pierwszy mikrosilnik do implantologii W&H został przedstawiony specjalistom. Dzięki sterylizowalnemu mikrosilnikowi z kablem połączeniowym, pięciu programom, które odpowiadały poszczególnym etapom zabiegu wszczepienia implantu, prostej i bezpiecznej obsłudze Implantmed wywołał poruszenie w środowisku lekarzy. To wydarzenie, pomimo wyścigu z czasem i niespotykanego jak na tamte czasy rozwiązania w technice wspomagającej implantacje położyło podwaliny pod przyszły sukces.

Porównanie Implantmed
Niezależnie od generacji modelu Implantmed, zawsze filozofia i prostota obsługi będzie taka sama. Jednolity interfejs i ustandaryzowane dostępne programy gwarantują Użytkownikowi całkowity komfort podczas prowadzonego zabiegu.

Już w 2005 roku Implantmed pojawił się w nowym, ergonomicznym kształcie wraz z jeszcze lepszym technologicznie mikrosilnikiem. Obudowa urządzenia dostępna do wyboru w dwóch kolorach mogła stanowić ciekawy akcent i wkomponować się w przestrzeń każdej praktyki stomatologicznej. To był również czas, od którego wielu producentów systemów implantologicznych dodało produkt W&H do swojej oferty. W następnych latach ciągle innowacyjna konstrukcja została poddana kolejnym przemianom i od 2011 roku była dostępna nie tylko w nowej obudowie, ale pojawił się również nowy, rewolucyjny w tamtych czasach program do automatycznego gwintowania twardych kości wspierający zabiegi wprowadzania implantu w żuchwę.

Zaledwie pięć lat później W&H ponownie zaskoczyło innowacyjnością: we współpracy z Osstell AB, a obecnie częścią grupy W&H Group, Implantmed, jako pierwsze urządzenie do implantologii, został wyposażony w funkcję ISQ firmy Osstell do pomiaru stabilności implantu. Po raz pierwszy jedno urządzenie umożliwiło prowadzenie zabiegu wszczepu implantu i kontrolę stanu osteointegracji w czasie rzeczywistym, tym samym określenie optymalnego czasu jego obciążenia. Znaczący krok w dziedzinie bezpieczeństwa! To jednak nie koniec zmian. Nowy Implantmed został wyposażony w szklany łatwy w czyszczeniu, kolorowy ekran dotykowy, nową pompę do podawania płynu chłodzącego o jeszcze łatwiejszej obsłudze, możliwość personalizacji ustawień urządzenia dla wielu Użytkowników i prowadzonych zabiegów oraz funkcję dokumentacji z określeniem nie tylko danych pacjenta ale i również miejsc wszczepów. Bezprzewodowy sterownik nożny umożliwił nie tylko wygodne sterowanie Implantmedem, ale umożliwił również sterowanie innego urządzenia W&H jakim jest Piezomed. Jeden sterownik nożny – wiele urządzeń – wygoda, ergonomia i bezpieczeństwo. Niewątpliwym sukcesem nowego urządzenia było również zastosowanie mikrosilnika o większej mocy i mniejszych wymiarach oraz ciężarze, który zdecydowanie wyróżniał się wśród innych dostępnych rozwiązań w urządzeniach tego typu.

Wersja mikrosilnika w połączeniu z końcówkami chirurgicznymi ze światłem LED+ zapewniła optymalne oświetlenie we wszystkich sytuacjach zabiegowych. W 2018 roku firma W&H włączyła do swojej oferty dwa rozwiązania Implantmed Classic i Implantmed Plus, oferując tym samym po raz pierwszy dwa modele dostosowane do różnych wymagań Użytkowników.

"Go digital" z Implantmed Plus
Z Implantmed Plus i połączonym z nim systemem ioDent®, W&H wkracza w świat cyfryzacji gabinetów stomatologicznych jako następny etap wspierania Użytkowników.

ioDent® był pierwszym krokiem w połączeniu Implantmed z internetowym systemem zarządzania Dental Things. To nowe spojrzenie i rozwiązanie cyfrowe zostało zaprezentowane po raz pierwszy na targach IDS 2019 w Kolonii. Implantmed Plus i ioDent® to system wsparcia Użytkownika, który w jednym miejscu łączy lekarza dentystę, pacjenta i urządzenie. Tym samym Implantmed wkroczył w cyfrową przyszłość.

Zawsze o krok do przodu

W&H od 20 lat wychodzi naprzeciw wzrastającym wymaganiom dentystów. Każda generacja Implantmed jest zawsze o krok do przodu. Obecnie, jak i w przeszłości, cechy techniczne, prosta obsługa i niezawodność sprawiają, że Implantmed jest liderem wśród urządzeń do implantologii. To już ambicja, która poprowadzi nas w przyszłość. Implantmed staje się innowacyjnym rozwiązaniem systemowym – pozytywne reakcje gwarantowane!
Implantmed z W&H posiada najkrótszy i najmocniejszy silnik implantologiczny wśród innych dostępnych na rynku urządzeń.
Z Implantmed Plus, urządzeniem wyposażonym w wiele przydatnych opcjonalnych funkcji implantolodzy zyskują potężne wsparcie w swojej codziennej pracy. Każda generacja Implantmed - zawsze o krok do przodu!
Każda generacja Implantmed – zawsze o krok do przodu!